سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پرس، پاس، دریبل، گل؛

مهدی طارمی در نمایش خیره کننده ۴۰ دقیقه ای خود، دومین گل تیم ملی ایران را وارد دروازه الجزایر کرد.
مهدی طارمی در نمایش خیره کننده ۴۰ دقیقه ای خود، دومین گل تیم ملی ایران را وارد دروازه الجزایر کرد.

به گزارش امروز آنلاین، مهاجم تیم فوتبال الغرافه که در پی مصدومیت در پیش از دیدار الاهلی عربستان بعد از گلزنی مقابل این تیم زمین را ترک کرده بود، در دیدار شب گذشته مقابل الجزایر نیز به میدان رفت و بعد از درخشش در دقایق حضور در میدان، با تعویض در دقیقه ۴۰ نشان داد همچنان از مصدومیت رنج می برد.

طارمی در مسابقه دیروز یک خطر دائمی روی دروازه الجزایر بود و همچنین با پرس شدید مدافعان حریف و همچنین بازیسازی، عیار فنی خود را بازهم به رخ کشید.

این تصاویر لحظه گل دوم ایران به الجزایر را نشان می دهد، گلی که بیش از هرکس آن را مدیون احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی هستیم. حاج صفی در دقیقه ۱۸با فشار روی هافبک دفاعی تیم الجزایر کارل مجانی توپ او را گرفت و با نفوذ به قلب دفاعی حریف با پاسی هوشمندانه مهدی طارمی را صاحب توپ کرد. در این لحظه نکته مهم، استپ پاس حاج صفی بود؛ چرا که توپ، کمی عقب تر از طارمی قرار داشت اما فوروارد ایارن با استپی حرفه ای توپ را از خود پیش انداخت و با نزدیک شدن به دروازه بان الجزایر با حرکت بدن، او را فریب داد و با دریبل او دومین گل را به ثمر رساند.

نکته جالب در مورد این گل، شکل دریبل دروازه بان و توپی بود که کمی جلوتر از طارمی قرار داشت و به طور ریسکی وارد دروازه الجزایر شد. با این حال طارمی که یازدهمین گل خود برای تیم ملی را به ثمر رساند، نشان داد مهره بی جانشین تیم ملی در پستی است که کارلوس کی روش پشت سردار آزمون، برای وی در نظر گرفته است.

طارمی گل های ملی خود را مقابل گوام، قرقیزستان، گینه نو، قطر، هند، ازبکستان، چین و الجزایر به ثمر رسانده و امیدواریم در جام جهانی نیز همینطور موثر و گلزن باشد؛ به خصوص در دیدار با مراکش که بازی کلیدی ایران محسوب می شود.

طارمی که آمادگی اش بعد از جدایی از پرسپولیس و دوری چند ماهه به دلیل محرومیت مورد تردید بود، در بازگشت به الغرافه با توپ پر آغاز کرده و تقریبا در همه مسابقات موفق به گلزنی یا تاثیرگذاری روی گل های تیمش شده و این روند را در بازی های ملی نیز ادامه داده است. با این سطح از آمادگی می توان انتظار داشت که او نه تنها مهره موثر برای تیم ایران در جام جهانی باشد که راه خود را به سمت یک باشگاه  خوب اروپایی باز کند؛ چیزی که با این کیفیت، کاملا استحقاقش را داشت.

منبع: varzesh3.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..