دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

روسیه طی جلسه شورای امنیت طرحی شش بندی را برای حل و فصل بحران سوریه ارائه کرد.
روسیه طی جلسه شورای امنیت طرحی شش بندی را برای حل و فصل بحران سوریه ارائه کرد.

روسیه طی جلسه شورای امنیت طرحی شش بندی را برای حل و فصل بحران سوریه ارائه کرد.

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت درباره اوضاع انسانی رقه و اردوگاه الرکبان گفت: اولا بحران سوریه هیچ راهکار نظامی ندارد و اصول حل و فصل سیاسی بحران برای همه شناخته شده‌اند. باید برای اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت که بر حمایت از مذاکرات در چارچوب روند آستانه و تأیید نتایج مذاکرات ملی سوریه در سوچی مبتنی است، همکاری کرد.

وی از آمریکا و هم‌پیمانانش خواست تهدیدات علیه سوریه را که نقض منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود، متوقف کنند. وی گفت که این مساله نکته دوم این طرح است.

نبنزیا گفت: نکته سوم این است که ما از تمامی کشورها و گروه‌های سیاسی می‌خواهیم اظهارات خصمانه و انزجار را در قبال مقامات سوریه و روسیه متوقف کنند و از اتخاذ اقدامات برای سرنگونی نظام کنونی با زور خودداری کنند.

وی گفت: نکته چهارم این است که ما از کشورهایی که نفوذ مناسب دارند می‌خواهیم برای تضمین جدایی گروه‌های مسلح از تروریست‌ها و همکاری بین‌المللی واقعی علیه تروریسم تلاش کنند. نکته پنجم پیوستن سازمان ملل و جامعه جهانی به کمک واقعی انسانی به سوریه است و نکته ششم این است که تمامی تشکلات مخالف باید از بهانه‌تراشی و انجام اقدامات تحریک آمیز از جمله استفاده از سلاح شیمیایی برای تجاوز خارجی دست بردارند

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..