سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سکوت خادم و اصرار مجمع، کشتی را در بلاتکلیفی فرو برده است

مدال آورترین رشته ایران همچنان بلاتکلیف مانده و همه در انتظار گفتن «بله» از سوی رییس مستعفی هستند.
مدال آورترین رشته ایران همچنان بلاتکلیف مانده و همه در انتظار گفتن «بله» از سوی رییس مستعفی هستند.

به گزارش امروز آنلاین، ۹ اسفندماه بود که رسول خادم به طور ناگهانی از ریاست فدراسیون کشتی و همچنین سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد استعفا داد. این اتفاق در حالی رخ داد که آزادکاران قرار بود یک روز بعد به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام شوند و خادم که آنها را آماده کرده بود، از این سفر انصراف داد. دقایقی نگذشته بود که سیل استعفاها از فدراسیون کشتی به سوی وزارت ورزش روانه شد. اعضای شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی هم اعلام کردند در صورت نبود خادم حاضر نیستند در فدراسیون کشتی کار کنند.

مخالفت وزیر ورزش با استعفای شفاهی رسول خادم کافی نبود تا رییس محبوب فدراسیون کشتی به دفترش بازگردد. مجمع فوق العاده بعد از گذشت نزدیک به ۲ هفته و بلاتکلیفی در کشتی، با اصرار روسای هیات های استانی برگزار شد و این بار رسول خادم استعفای کتبی اش را به اعضای مجمع ارائه داد؛ در شرایطی که انتقادات تندی را هم علیه وزارت ورزش مطرح کرد.

بازهم پاسخ اعضای مجمع و همچنین وزارت ورزش در قبال استعفای رییس فدراسیون کشتی مخالفت بود. اعضای مجمع از داورزنی یک ماه زمان خواستند تا رسول خادم را راضی کنند سر کارش بازگردد. این یک ماه امروز تمام شد و دومین مجمع فوق العاده هم با حضور داورزنی برگزار شد. این بار رسول خادم حتی حاضر نشد در مجمع حاضر شود و در حالی که گفته می شد امروز تکلیف ماندن یا رفتن او مشخص می شود؛ بازهم خبری از تعیین تکلیف نبود.

روسای هیات های استانی روی مخالفت خود پافشاری کردند و در نامه ای به وزیر ورزش خواستند که خادم را به بازگشت مجاب کند. البته داورزنی و چند تن دیگر از اعضای مجمع مثل باران چشمه نماینده نیروهای مسلح و رییس فدراسیون دانشگاهی تاکید داشتند زودتر باید تکلیف فدراسیون کشتی مشخص شود.

در نهایت بار دیگر زور اهالی کشتی به وزارت ورزش چربید و آنها یک مهلت دیگر گرفتند تا خادم را به بازگشت راضی کنند؛ در حالی که جواب تلفن هیچ کدام از مسئولان را نمی دهد و گویی روزه سکوت گرفته است.

داورزنی آخرین مهلت خادم را ۲۶ فروردین عنوان و اعلام کرد در صورتی که طی روزهای آینده رییس مستعفی فدراسیون کشتی راضی به بازگشت نشده و جواب تماس های وزارت ورزش را ندهد، حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی به عنوان سرپرست انتخاب خواهد شد.

سکوت عجیب خادم و اصرار اهالی کشتی به ماندن او وزارت ورزش را در شرایط دشواری قرار داده و از سویی رشته مدال آور کشتی که سال شلوغ و سختی را پیش رو دارد؛ در بلاتکلیفی محض فرو برده است. به نظر می رسد دیگر این فرصت پایانی به رسول خادم باشد. با وایز بودجه کامل وزارت ورزش به فدراسیون کشتی دیگر بهانه ای هم از این بابت وجود ندارد و باید دید تصمیم جدید رییس مستعفی چیست.

به نظر می رسد اگر خادم قصد بازگشت داشته باشد، نباید بیش از این پرمدال ترین ورزش ایران را بیش از این بلاتکلیف بگذارد. در غیر اینصورت مشخص است که او قصد بازگشت ندارد و اعضای مجمع باید به اداره کشتی با فرد جدیدی رضایت بدهند.

۲۶ فروردین که برسد، چیزی حدود ۴۵ روز از بلاتکلیفی کشتی و استعفای خادم می گذرد؛ آیا این زمان برای پایان دادن به این ماجرا کافی نیست؟

منبع: varzesh3.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..