یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تحرکات روزهای اخیر علیه رئیس دستگاه دیپلماسی کشور نه تنها حرکت‌ها و رفتارهای بسیار نابجایی است که در واقع در راستای خواست امریکایی‌ها قرار گرفته است.
تحرکات روزهای اخیر علیه رئیس دستگاه دیپلماسی کشور نه تنها حرکت‌ها و رفتارهای بسیار نابجایی است که در واقع در راستای خواست امریکایی‌ها قرار گرفته است.

ناصر ایمانی؛ فعال رسانه‌ای اصولگرا در روزنامه ایران نوشت: تحرکات روزهای اخیر علیه رئیس دستگاه دیپلماسی کشور نه تنها حرکت‌ها و رفتارهای بسیار نابجایی است که در واقع در راستای خواست امریکایی‌ها قرار گرفته است.

با این حال اگر بخواهیم خوشبینانه نگاه کنیم و بگوییم این دوستان می‌خواهند در امتداد انقلاب و نظام و رهبری سخن بگویند و موضع بگیرند؛ باید گفت که برخلاف ادعای آنها، هم مذاکرات برجام کاملاً مورد تأیید مقام معظم رهبری بود و هم شخص محمدجواد ظریف. چنانکه در همین ماه‌های اخیر رهبری نظام به شخصه از آقای ظریف قدردانی و حمایت کردند.

اینکه می‌بینیم طرف مقابل در درجه اول امریکا و بعد کشورهای اروپایی به برجام آسیب می‌زنند و زده‌اند، به معنای کوتاهی تیم دیپلماسی ایران نیست. ما باید با افکار عمومی جهان اتمام حجت می‌کردیم تا عملاً نشان دهیم به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و کشور صلح‌جویی هستیم. این هدف با مذاکرات برجام و نتایج آن محقق شد. چنانکه گزارش‌های بعدی سازمان انرژی اتمی نیز مؤید همین موضع است. بنابراین دلیلی برای اینکه کسی بگوید دستگاه سیاست خارجی کشور دچار اشتباه فاحشی شده است، وجود ندارد. کما اینکه این دستگاه نیز همچون هر نهاد دیگری بری از هرگونه اشتباه نیست و شخص وزیر امور خارجه نیز هیچ گاه چنین ادعایی نداشته است.

بنابراین حملاتی که علیه ظریف سازماندهی می‌شود نه مطابق واقعیت است و نه مطابق مصلحت فعلی کشور. در عین حال اینکه علی رغم نظارت و تأیید عالی‌ترین مقام کشور بر مذاکرات و سمت‌گیری دستگاه دیپلماسی عده‌ای چنین فضاسازی را رقم می‌زنند، حرکتی مشکوک است و نباید صرفاً این گونه نگاه کنیم که اینها افرادی تندرو هستند. این تحرکات از تندروی گذشته است. حمله کردن همه‌جانبه به ظریف در شرایطی که تا تصمیم‌گیری ترامپ درباره برجام تنها ۱۰ روز باقی مانده است و مقامات اسرائیل و عربستان سعودی تمام همراهی خود را در مقدمه‌چینی برای تحرکات ایذایی او به نمایش گذاشته‌اند، مسأله‌ای نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..