دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سردار محمداسماعیل کوثری؛ جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه به ادعای وجود اسکله‎های غیرمجاز متعلق به سپاه و فعالیت های اقتصادی این نهاد توضیحاتی ارائه کرد.
سردار محمداسماعیل کوثری؛ جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه به ادعای وجود اسکله‎های غیرمجاز متعلق به سپاه و فعالیت های اقتصادی این نهاد توضیحاتی ارائه کرد.

 سردار محمداسماعیل کوثری؛ جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه به ادعای وجود اسکله‎های غیرمجاز  متعلق به سپاه و فعالیت های اقتصادی این نهاد توضیحاتی ارائه کرد.


بخشی از گفتگوی سردار کوثری را در ادامه می خوانید:

چرا هرازگاهی به فعالیت های اقتصادی و سیاسی سپاه پاسداران خرده گرفته می شود؟ ورود سپاه به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری را چه طور ارزیابی می کنید؟

در قانون اساسی آمده که در زمان صلح و آرامش اگر دولت درخواست کرد و فرمانده کل قوا مجوز دهد، نیروهای مسلح باید از امکانات موجودشان برای پیشرفت کشور کمک کنند؛ در دولت سازندگی چنین سیری طی شد چون زمان بعد از جنگ بود، دولت خواست و سپاه هم فعالیت و کارکرد پروژه های بسیاری همچون سد کرخه و اتوبان تهران-ساوه را به سرانجام رساند.

پس از فرمان رهبری به وزیر دفاع برای اتمام فعالیت های اقتصادی نیروهای مسلح، سپاه پاسداران چه گامی در این راستا برداشت؟

الان که دستور دادند باید عین همان فرمایشات ایشان عملی شود.

پاسخ شما به ادعاهایی نظیر اینکه سپاه اسکله غیرمجاز دارد یا با اجرای پروژه های عمرانی کلان بر دولت ها اعمال فشار می کند، چیست؟

دقیقا ستاد کل نیروهای مسلح بر همه نیروها اشراف دارد. اگر کسی دنبال پاسخ به این سوال‎ها است می تواند از طریق ستادکل نیروهای مسلح پیگیری کند. همه اینها تعریف شده است و مسئله پنهانی وجود ندارد.

پس وجود اسلکه غیرمجاز در اختیار سپاه را رد می کنید؟

بعضی شاید بگویند «ما باید بر همین اسکله هایی که در اختیار نیروی دریایی سپاه یا نیروی دریایی ارتش است، نظارت داشته باشیم». خیر این طور نیست. ستادکل بر اسکله های در اختیار نیروهای مسلح اشرافیت دارد و نظارت می کند.

منبع: خبرآنلاین

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..