دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یک منبع آگاه در قوه قضاییه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، دستگیری سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی را در شمال کشور تایید کرد.
یک منبع آگاه در قوه قضاییه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، دستگیری سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی را در شمال کشور تایید کرد.

به گزارش امروز آنلاین، سعید مرتضوی صبح امروز در یکی از شهرهای استان مازندران، دستگیر شده و قرار است مستقیم از این استان به بند ۲۴۱ بازداشتگاه اوین در تهران منتقل شود.

سعید مرتضوی در پرونده کهریزک که با شکایت اولیای ‌دم محسن روح‌الامینی تشکیل شده بود، تبرئه شد اما با اعتراض اولیای دم روح الامینی این پرونده به شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور ارجاع شد و دیوان عالی هم پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع داد.

دو جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در مورد کهریزک به ترتیب ۱۸ مهر و ۳۰ آبان در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران بدون حضور او برگزار شد، هر چند مرتضوی بعدها لایحه دفاعیه را تقدیم دادگاه کرد.

شعبه ۲۲ دادگاه تجدید نظر استان تهران هم با رسیدگی به پرونده در نهایت سعید مرتضوی دادستان وقت تهران را به ‌اتهام معاونت در قتل محسن روح‌الامینی یکی از جان ‌باختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک به دو سال حبس قطعی محکوم کرد.

آذر سال ۹۶ سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران در پرونده کهریزک به دو سال حبس قطعی محکوم شد و این حکم دهم اسفند سال گذشته به دایره اجرای احکام رفت. اما از آن زمان خبری از سعید مرتضوی نبود و حتی شایعاتی مبنی بر فرار او در برخی رسانه ها منتشر شد.

با این همه، چهار روز بعد از رفتن حکم مرتضوی به دایره اجرای احکام، او در واکنش به خبر صدور حکم جلبش، در جوابیه‌ ای مدعی شد «تا به حال از طرف دایره اجرای احکام هیچ‌ گونه احضار یا دعوتی از اینجانب یا ضامن انجام نشده است».

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست فروردین امسال خود با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرده بود حکم جلب سعید مرتضوی صادر شده اما گیرش نیاوردند.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران نیز اعلام کرده بود که حکم وی اجرا می شود.

منبع: irna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..