شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ۲۳ مارس ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون پارلمانی رییس‌جمهور:

معاون پارلمانی رییس‌جمهور با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دولت برای مقابله با اقدامات رییس‌جمهور آمریکا،‌ گفت: به ملت عرض می‌کنم که جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
معاون پارلمانی رییس‌جمهور با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دولت برای مقابله با اقدامات رییس‌جمهور آمریکا،‌ گفت: به ملت عرض می‌کنم که جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

به گزارش امروز آنلاین، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره اقدام رییس‌جمهور آمریکا برای خروج از برجام، اظهار کرد: صحبت‌های رییس‌جمهور کشورمان در واکنش به این اقدام ترامپ یک صحبت بسیار متقن، منطقی و بیان‌کننده اراده ملت بزرگ ایران بود. این موضع‌گیری ترامپ مردم ما را منسجم‌تر، ‌متحدتر و یکپارچه کرد و ما قطعا امروز شاهد انسجام و وحدت بیشتر مردم خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: تجربه ۴۰ سال اخیر نشان داده هرگاه ما با خطر یا تهدیدی مواجه بوده‌ایم، مردم صرف‌نظر از هر گرایش سیاسی یا قومی، همه در کنار هم منسجم و یکپارچه بودند.

امیری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از مدت‌ها پیش برای هر کدام از موضع‌گیری‌های احتمالی ترامپ درباره برجام، کارهای کارشناسی قابل توجه انجام داد و تدبیر لازم را اتخاذ کرد. دولت در این زمینه دارای برنامه است. یکی از پیش‌بینی‌های دولت این بود که ترامپ از برجام خارج شود و به همین دلیل در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم در حوزه‌های اقتصادی و سایر حوزه‌ها انجام شد.

وی با اشاره به اینکه من به مردم عرض می‌کنم که هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد، تصریح کرد: در طول سال‌های اخیر بارها شاهد عهدشکنی آمریکا در خصوص برجام بوده‌ایم. موضع دیشب ترامپ هم ثابت کرد که آمریکا قابل اعتماد نیست. ترامپ با این تصمیم خود برخلاف مقررات بین‌المللی عمل کرد و ثابت کرد که این آمریکاست که به نرم‌های بین‌المللی پایبند نیست و ایران به این نرم‌ها احترام می‌گذارد. این اقدام ثابت کرد ایران به پیمان خود پایبند است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: امروز آمریکا در دنیا تنهاست. ما دیدیم که غیر از یکی دو کشور از جمله اسرائیل، مواضع ترامپ با استقبال مواجه نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت موافق گفت‌وگوی مجدد درباره برجام است، تاکید کرد: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

امیری همچنین با اشاره به ضرورت تعامل قوای کشور در مقطع فعلی، گفت: دیروز مجلس جلسه غیرعلنی داشت و آقای لاریجانی تحلیلی از اوضاع کشور، منطقه و بین‌الملل ارائه کرد که این تحلیل‌ها بسیار مهم و فوق‌العاده سازنده بود. اکنون شاهد اتحاد و انسجام بیشتر سه قوه هستیم در واقع موضع ترامپ همه را به هم نزدیک‌تر کرد.

وی در پایان اظهار کرد: ‌در حال حاضر لوایح دولت درباره رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و کارآفرینی در دستور کار مجلس است و در این زمینه عصر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس با معاون اول رییس‌جمهور و ستاد اقتصادی دولت جلسه خواهد داشت تا این برنامه‌ها با هماهنگی بیشتری و با هم‌اندیشی پیش برود.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..