دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

روزنامه ایران با کاوه مدنی معاون مستعفی سازمان محیط زیست مصاحبه کرده است.
روزنامه ایران با کاوه مدنی معاون مستعفی سازمان محیط زیست مصاحبه کرده است.

روزنامه ایران با کاوه مدنی معاون مستعفی سازمان محیط زیست مصاحبه کرده است.

معاون سابق آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گفت رفتن او به خارج از کشور از ترس نبود،
بلکه به خاطر فشاربرخی از مخالفان بود که به او اجازه کار ندادند. کاوه مدنی درباره علت بازگشتش به ایران گفت: من ازهمان ابتدا با عشق و برای کمک به کشورم بازگشتم، از آقای کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم تشکر می‌کنم اما برخی زیادی دلواپس هستند و برهمین اساس این حلقه خودی را آنقدر تنگ می‌کنند که در نهایت خودشان هم از آن خارج می‌شوند.

او درباره اتهام دو تابعیتی بودنش هم گفت: ۱۴ سال خارج از ایران و در کشورهای مختلف از اروپا گرفته تا امریکای شمالی کار و زندگی کردم، اما هرگز تابعیت هیچ یک از این کشورها را نگرفتم. این موضوع را بارها در مصاحبه هایم و حتی توییترم اعلام کردم. اما متأسفانه برخی، علاقه ندارند بخوانند یا بشنوند، حتی در بعضی مواقع، مواردی را به من نسبت می‌دهند که دقیقاً خلاف گفته‌ها، مصاحبه‌ها و نوشته‌های من است. جالب است امروز همان‌ها درباره مشکلات و بحران‌های زیست محیطی حرف می‌زنند و کاسه داغ تر از‌ آش شده‌اند. حالا می‌گویند کاوه مدنی که (در زمان ساخت خیلی از این سدها و انتقال آب، یک بچه کوچک بوده) در این حوزه مسئولیت داشته و همه این کارها را او انجام داده است!

مدنی درباره ماجرای استعفایش هم گفت: «افرادی که عکس‌های خصوصی و قدیمی من را در شرایط خاص و بدون مجوز قضایی منتشر کردند، به اعتقاد من، افراد چندان معتقد و با وجدانی نیستند. در چنین شرایطی، کار کردن خود را به صلاح نمی‌دانم و ترجیح می‌دهم از خودم بگذرم، اصولاً در چنین فضایی چگونه می‌توانم ممنوع الخروج کردن همسرم را بدون هیچ قانون و دلیلی قبول کنم.

مدنی درباره اتهام جاسوسی هم گفت: در نوروز برای مأموریت به چهار کشور سفر کردم. به همین دلیل پیش از رفتنم همه کارهایم را تا آخرین ساعت کاری انجام دادم، نامه هایم را خواندم و حتی برخی از آنها را هم ارجاع دادم و در این مدت هیچ کار خلافی مرتکب نشدم. بنابراین درباره اتهام مجرم بودن و جاسوسی هم باید بگویم که در هیچ موردی هرگز تفهیم اتهام نشده ام.

او درباره پیامدهای نقض حریم خصوصی افراد هم گفت: مسأله، عکس‌های خصوصی من نیست، مشکل نقض حریم خصوصی، قانون شکنی و حرمت‌شکنی آشکار است، آنهم برای فردی که زحمت کشیده است.

او در پاسخ به این سؤال که چرا درباره عکس‌هایی که به نام مالزی و در زمان تصدی معاونت منتشر شد شفاف‌سازی نمی‌کنید هم گفت: گاهی اوقات سکوت بهترین جواب است. وقتی کسانی پول می‌گیرند که نفهمند و نشنوند و نبینند صحبت کردن با آنها بیهوده است.

او درباره زمان خروجش از کشور هم گفت:
برخی از خبرگزاری‌های کشور در این یکی دو روز گذشته انواع و اقسام حرف‌های عجیب و تیترهای غریب را زدند. یکی از خبرگزاری‌ها نوشته بود، مدنی اوایل اسفند از کشور خارج شده است. اگر به صفحه اینستاگرام و تلگرام من مراجعه می‌کردند می‌دیدند که من در آن دوره چند رویداد و ایده را درباره زباله در ایران اجرا کردم. مدنی درباره پیامد انتشار اخبار غیر مستند هم گفت: برخی از خبرگزاری‌ها مسئولیتی نمی‌پذیرند و می‌توانند هر چیزی را چاپ کنند و انواع و اقسام تهمت‌ها را بزنند و پیگیری قانونی وجود نداشته باشد. در نهایت هم برای بی‌گناه پرونده‌سازی می‌شود.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..