شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ۲۳ مارس ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سردار رحیمی در جمع خبرنگاران:

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: بعضی از دلالان ارز که پیش از این سابقه دستگیری داشتند، امروز به این وضع آشفته بازار دامن زده اند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: بعضی از دلالان ارز که پیش از این سابقه دستگیری داشتند، امروز به این وضع آشفته بازار دامن زده اند.

به گزارش امروز آنلاین؛ سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ عصر امروز با حضور در مرکز پلیس آگاهی تهران و در جمع خبرنگاران گفت: بعضی از سوداگران و دلالان ارز که پیش از این سابقه دستگیری داشتند، امروز به این وضع آشفته بازار دامن زدند.

فرمانده انتظامی تهران با تاکید بر اینکه ما از امروز صبح بر بازار نظارت کامل داشتیم، اظهار کرد: تا این لحظه ۳۰ نفر را دستگیر کرده ایم که تعدادی از آن‌ها دارای سوابق قبلی هستند.

وی با اشاره به دستگیری دلالان ارزی گفت: رفتار این افراد خیلی شنیع بود؛ زیرا در شرایطی که می‌بینیم دشمن با مردم ما دشمنی می‌کند، انتظار می‌رود همه افراد  همراهی کنند. با توجه به سوابق تکراری این دلالان، امیدواریم با آن‌ها برخورد جدی شود.

سردار رحیمی ادامه داد: امروز بیش از ۳۶ واحد صرافی و سکه فروشی از پلیس اماکن و اطلاعات عمومی هشدار و برخی هم اخطار پلمپ گرفتند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در تمامی مناطقی که احساس می‌کنیم قرار است دلالان ارزی در آنها تحرکاتی داشته باشند، با حضور گسترده و محسوس و نامحسوس خود با آن‌ها برخورد می‌کنیم و بازار را رها نخواهیم کرد.

رحیمی با اشاره به جلسه‌ شب گذشته با مسئولین بانک مرکزی اظهار کرد: آنها وعده دادند تمام نیازهای منطقی و اصولی را برای کسانی که قصد سفر و یا ثبت سفارش دارند، تأمین کنند.

وی افزود: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که مسئولین بانک مرکزی در این زمینه در حال تلاش هستند و پلیس هم در کنار آن‌ها با مجرمین و متخلفین بازار ارز و سکه برخورد خواهد کرد.

سردار رحیمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره وضعیت برخی از کافی شاپ‌ها در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران و شایعات مطرح شده در این خصوص نیز گفت: بیش از ۱۰ روز است که پلیس در محدوده این خیابان حضور کامل داشته و هیچ رفتار و تخلف غیرمجازی رخ نداده است. البته در یکی دو کافی شاپ تخلفاتی رخ داده بود که نسبت به پلمب این واحدهای صنفی اقدام شد.

وی سپس به حادثه پاساژ کوروش واکنش نشان داد و گفت: این کار خلاف قانون بوده و بدون هماهنگی با پلیس انجام شده بود. با کسانی که مرتکب این تخلف شده بودند، برخورد خواهد شد و افراد متخلف در این زمینه دستگیر شدند.

رحیمی تاکید کرد: پلیس هرگونه حرکت سوداگرانه در خصوص ارز و طلا را چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی به دقت رصد می‌کند و با آن برخورد خواهد کرد.

وی در ادامه به موضوع برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب در داخل شهر پرداخت و گفت: برگزاری نمایشگاه نفت، پتروشیمی، کتاب و گل و گیاه که در داخل شهر برگزار می‌شود، کاری اشتباه است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه پرمخاطب که به شدت حجم ترافیک را بالا می‌برد در داخل شهر برگزار شده، اظهار کرد: برگزاری همزمان این ۳ نمایشگاه اذیت و آزار شدیدی را متوجه مردم خواهد کرد. در این روزها ترافیک تهران بسیار سنگین شده و حداقل مخاطب این نمایشگاه‌ها ۲ میلیون نفر و حداکثر آن بیش از ۵ میلیون نفر است که بار سنگین این وضعیت مردم و پلیس را با سختی مواجه می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی را جزء نمایشگاه‌های پرمخاطب برشمرد و تاکید کرد: مسئولین باید برای این مسئله فکر اساسی کنند و قبل از اینکه با برخورد تند ما مواجه شوند، کاری مؤثر کنند؛ زیرا ما دوست داریم این مسئله محترمانه و به صورت دوستانه حل شود.

سردار رحیمی در پاسخ به سوالی در مورد گرم شدن بازار شرط بندی های فضای مجازی در آستانه جام جهانی فوتبال گفت: با هر گونه مصادیق قمار در فضای حقیقی و مجازی به شدت برخورد می کنیم.

منبع: yjc.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..