یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون ستاد دیه:

معاون امور استان های ستاد دیه گفت: از بدو تاسیس این ستاد در سال ۶۹ توسط شهید سید اسدالله لاجوردی تاکنون ۱۱۳ هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان های کشور آزاد شدند.
معاون امور استان های ستاد دیه گفت: از بدو تاسیس این ستاد در سال ۶۹ توسط شهید سید اسدالله لاجوردی تاکنون ۱۱۳ هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان های کشور آزاد شدند.

به گزارش امروز آنلاین، مهدی محمدی، چهارشنبه شب در چهاردهمین جشن آزادسازی زندانیان غیر عمد خراسان جنوبی، افزود: ترویج تعاون و همکاری، کاهش آسیب های اجتماعی، آگاهی بخشی به مردم و مسئولان و کاهش هزینه های مربوط به خانواده زندانیان از مهمترین اقدامات ستاد دیه در این مدت بوده است.

به گفته وی با اقدامات انجام شده مشکلات سه قشر زندانی، خانواده و شاکیان مورد بررسی قرار می گیرد که خیران نقش اصلی را در این زمینه دارند.
وی اظهار داشت: در سال گذشته، ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی جرائم غیر عمد از زندان های سراسر کشور آزاد شدند که مبالغ بدهی آنها ۹۷۲ میلیارد تومان بوده است.
محمدی با بیان اینکه در این آزاد سازی رشد ۳۷ درصدی گذشت شاکیان را شاهد بودیم، افزود: از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۴۹ نفر مرد و ۳۳۰ نفر زن بوده اند.
وی ادامه داد: تاکنون با مراجعه ۲۰۰ هزار و ۱۹۳ نیکوکار به ستاد مرکزی دیه کشور، ۱۰ میلیارد و ۲۹۹ میلیون تومان کمک برای آزادسازی زندانیان جمع آوری شده است.
معاون امور استان های ستاد دیه اظهار داشت: همچنین سال گذشته دفاتر نمایندگی ستاد دیه در سراسر کشور ۳۱۳ گلریزان را برای آزادسازی زندانیان برگزار کردند که امسال با ۳۷۷ گلریزان به رشد ۲۰ درصدی رسیده است.
وی از کمک ۴۰۰ میلیون تومانی مقام معظم رهبری در سال جاری برای آزادسازی زندانیان غیر عمد خبر داد و گفت: قوای سه گانه هم در این مدت کمک هایی داشته اند که این کمک ها به تنهایی کافی نیست و باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به موقع از ورود این زندانیان به زندان پیشگیری کرد.

وی یادآور شد: هم اکنون ۱۲ هزار زندانی غیر عمد در زندان های کشور وجود دارند و از آنجایی که ستاد دیه تا بدهی های زیر ۲۰۰ میلیون تومان را بررسی می کند امیدواریم این آمار به زودی به صفر برسد.
اولین جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان غیر عمد در ماه رمضان سال ۱۳۶۹ بر پا شد و پایه های این نهاد خیریه با عنوان ستاد دیه سازمان زندان ها، با کمک شهید لاجوردی شکل گرفت.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: در حال حاضر ۱۸۰ زندانی جرائم غیرعمد استان با ۲۴ میلیارد تومان بدهی نیازمند حمایت مردم و خیران هستند.
علی هاشمی ادامه داد: با توجه به اینکه ستاد دیه پرونده های زیر ۲۰۰ میلیون تومان را بررسی می کند ۱۳۹ پرونده هم اکنون در دست بررسی است که نیازمند ۱۷ میلیارد تومان کمک است.
وی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۰۹ زندانی جرایم غیر عمد در استان آزاد شدند که از این تعداد ۷۴ نفر بدهی مالی، ۴۱ نفر مهریه، سه نفر نفقه و هشت نفر بدهی دیه داشتند.
وی گفت: برای آزاد سازی این زندانیان ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شد که از این میزان سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان گذشت شاکیان بوده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..